ZBER POUŽITÉHO OBLEČENIA

Starajme sa o svoje životné prostredie tým, že nebudeme vyhadzovať textil. Oblečenie, ktoré už nenosíte, nemusí skončiť v koši na odpadky. Stále môže byť znova použité alebo recyklované. Používané oblečenie akejkoľvek značky, domáci textil, obuv a doplnky je teraz možné odovzdať v ktorejkoľvek z predajní Reserved, Mohito, Cropp, House a Sinsay na Slovensku.

Ako to funguje?

Prineste používané oblečenie, obuv a doplnky a odovzdajte ich našim zamestnancom pri pokladniach alebo ich vložte do zberných boxov, ak sa nachádzajú na predajni.

Na značke oblečenia nezáleží. Zbierame: pánske, dámske a detské oblečenie, kabelky a ruksaky, doplnky, bytový textil (posteľná bielizeň, obrusy, uteráky), topánky spojené do párov.

Darované oblečenie musí byť čisté a znovu použiteľné. Nedarujte špinavé, mokré, úplne poškodené, prípadne oblečenie znečistené hmyzom.

Čo sa deje ďalej?

Oblečenie, ktoré necháte v našej predajni triedi náš partner Ekocharita. Oblečenie vhodné na ďalšie použitie bude vyčistené a predané alebo darované. Zvyšné oblečenie smeruje na upcykláciu alebo recykláciu – vyrábajú sa z neho nové predmety a materiály.

Zároveň, každú vyzbieranú tonu oblečenia a doplnkov premeníme na podporu občianskeho združenia Svetielko nádeje vo výške 50 eur. 

Prečo zbierame použité oblečenie?

Nepotrebné oblečenie je možné opätovne použiť alebo recyklovať. 

Zber vykonávame preto, aby oblečenie neskončilo na skládkach a stalo sa tak nepotrebným odpadom - chceme tomu predchádzať.

V našom okolí sú ľudia, ktorí použité oblečenie potrebujú. Tiež existujú spoločnosti, ktoré nepotrebné oblečenie recyklujú na nové materiály.

Náš partner Ekocharita

Ekocharita sa venuje zberu, triedeniu a zhodnoteniu odevov, topánok, hračiek, oblečenia a textilu, a je najrýchlejšie rastúcim prevádzkovateľom zbernej siete cca 1500 kontajnerov na území celého Slovenska, pričom ročne vyzbiera približne 4.000 ton použiteľného oblečenia a textilu.

Ich cieľom je, aby oblečenie nekončilo na skládkach a nestalo sa zbytočným odpadom, ale naopak, aby sa slovenské oblečenie zbieralo, triedilo, opätovne používalo a tiež darovalo, predovšetkým na Slovensku.

Pomôžete zlepšiť životy detí so závažnými ochoreniami

SVETIELKO NÁDEJE je náš dlhoročný partner, ktorého každoročne finančne podporujeme. Okrem pravidelných darov, odteraz premeníme každú tonu vyzbieraného oblečenia a doplnkov na finančnú podporu vo výške 50 eur. 

Toto občianske združenie sa zameriava na zlepšovanie a skvalitňovanie života detí a mladistvých s onkologickým alebo iným vážnym ochorením a ich rodín. Okrem toho sa usilujú pozitívne vplývať na verejnosť, aby ostatní ľudia dokázali citlivo vnímať situáciu týchto detí a rodín a vytvárali pre nich prostredie porozumenia, prijatia a pomoci.