DOMINIKA: MAMA SINSAY

23.02.2023

Ahoj Dominika, sme veľmi radi, že si si našla čas na rozhovor s nami. 

Na úvod nám porozprávaj o svojej kariérnej ceste. Zaujíma nás LPP, ale aj to, čo bolo predtým...

Vždy som vedela, že chcem pracovať v oblasti fashion, ale hľadala som to správne miesto. Prvýkrát som do veľkého sveta módy nazrela na strednej škole, keď som začala profesionálne pracovať ako modelka pre Elite Model Management.

Tam som sa zaľúbila do Fashion, ale zároveň som zistila, že chcem pracovať hlavne hlavou a schopnosťami, takže modeling nebol pre mňa tou správnou cestou. Odišla som na materskú dovolenku a potom som sa snažila nájsť to, čo by ma v móde bavilo najviac.

Začala som ako Production Manager & Assistant designer pre šikovnú žienku, ktorá niekoľko rokov v Londýne robila strihy pre značky ako Alexander McQueen ,Nehera ,Roxanda Ilincic a dokonca urobila aj strih šiat pre Kate Middleton.

Po návrate na Slovensko chcela okrem produkčnej spoločnosti založiť aj vlastnú značku a na to som tam bol ja. Pri nej som sa naučila, ako sa vytvára dizajn výrobku, ako je náročné vytvoriť strih, ktorý bude identický s dizajnom, ako šičky šijú a vyrábajú veľké množstvo jedného identického výrobku, ale aj ako rozbehnúť vlastnú značku, či ako vytvoriť stratégiu, cenotvorbu, propagáciu a tak ďalej. 

Neskôr som sa presunula do inej sféry módy, a to E-commerce. Začala som pracovať ako Projektová Manažérka pre spoločnosť, ktorá chcela do svojho portfólia pridať e-shop s oblečením. Tento projekt som mala na starosti. Tu sme výrobky nevytvárali, ale objednávali sme ich z Ameriky a ja som sa naučila, ako vytvoriť stránku e-shopu a všetko okolo nej. Ako pracovať s objemom objednávaných výrobkov a ako vytvoriť nový projekt od nuly.

Po týchto skúsenostiach som sa nakoniec v roku 2018 dostala do maloobchodu, a to ako Manažérka Prevádzky v Sinsay Liptovský Mikuláš. Po niekoľkých mesiacoch som postúpila na pozíciu Regionálneho manažéra Sinsay pre celé Slovensko. A to bolo ono! Tam sa to všetko spojilo a ja som našla svoj "dream job". Presne túto oblasť módy som hľadala, len som o tom nevedela, a aj vďaka Sinsay som to zistila 😊Aké sú tvoje hlavné úlohy na pozícii Regionálneho manažéra?

Ktorú z nich máš najradšej?

Jednou z hlavných úloh Regionálneho manažéra je najmä zvyšovanie zisku spoločnosti tým, že sa usilujete o čo najvyššie predaje a zároveň optimalizujete náklady.

Za touto možno jednoducho znejúcou zodpovednosťou sa však skrýva mnoho malých úloh, ktoré ju ovplyvňujú, a ja musím vedieť a kontrolovať v podstate všetko, čo sa deje na každej predajni. Od dohľadu nad dodržiavaním štandardov, Loss prevention, KPI cez HR, ekonomiku, marketing atď. To ma na mojej práci baví najviac, tá pestrosť!


Dominika prezentuje nový koncept predajne značky SINSAY v nákupnom centre VIVO!


Dominika, ako by si sa opísala? Čím vynikáš a čo je pre teba charakteristické? Tvoje tímy ťa určite dobre poznajú, ale my ťa chceme spoznať tiež...

Som mimoriadne akčná a dynamická osoba. Mám rada rozruch a vždy musím niečo robiť. Nerada stagnujem, rutina je mojím najväčším nepriateľom a som príliš ambiciózna. Roky som hladala niečo, čo by naplnilo všetky aspekty mojej osobnosti, a našla som to v Sinsay.

Aká som ja, taký je aj Sinsay...akčný , dynamický , rýchly , neustále sa tu niečo deje, napreduje a dáva priestor na rast a kreativitu, skrátka "Sinsay spirit"!

Milujem túto značku a ľudí, ktorí tu pracujú. Pre mňa táto práca nie je o pozícii Regionálneho manažéra, ale o tejto značke. Stotožnila som sa s ňou, je neoddeliteľnou súčasťou môjho života a neviem si predstaviť, že by som ju zmenila, pretože by som musela zmeniť samú seba.

*Na fotke s kolegyňou Tatianou, ktorá pôsobí rovnako ako Dominika na pozícií RSM pre Sinsay


Čo ty a work-life balance? Darí sa ti ho udržať?

Pre mňa je práca naozaj neoddeliteľnou súčasťou môjho života a ani ju nechcem úplne oddeliť. Skôr ide o to, aby som sa nenechala uniesť a správne si zorganizovala svoj čas do rovnováhy tak, aby všetko hralo spolu.

Zo začiatku sa mi to nedarilo, ale časom som sa do toho dostala a teraz si myslím, že si to dokážem dobre zorganizovať. Akonáhle opäť vypadnem z rovnováhy, vždy mám okolo seba niekoho, kto ma na to upozorní, či už v práci alebo doma, takže sa snažím počúvať . Aj keď nie vždy je to pre mňa ľahké 😊


Tak a teraz nám porozprávaj o tej "life" časti. Ako tráviš voľné chvíle?

Rada sa opisujem ako dievča z hôr. Milujem tráviť svoj čas v horách s rodinou a priateľmi, a pritom robiť rôzne outdoorové aktivity. Kedže žijem v Liptovskom Mikuláši, mám ideálny východiskový bod do všetkých hôr na Slovensku. V lete chodíme na túry, na bicykle, zavesíme si niekde slackline alebo lozíme po ferratách. Cez zimu milujem snowboarding, skialp, korčulovanie na zamrznutom jazere atď. Skrátka vždy niečo 😊


Čo považuješ za tvoj najväčší úspech v práci, aj v osobnom živote? Okrem toho, že si šťastnou maminou...

Keď som si pred piatimi rokmi prevzala Sinsay, mala som približne 5 predajní a celkovo asi 25 zamestnancov na celom Slovensku. Bola to značka, ktorú nikto nepoznal a nikto sa o ňu nezaujímal. Za pár rokov sa zo Sinsay stala jedna z top značiek LPP, o ktorej všetci hovoria. Na Slovensku má Sinsay takmer 400 zamestnancov a ja mám niekoľko kolegov na regionálnych pozíciách, s ktorými značku spoločne riadime. Cítim sa ako taká SINSAY MAMA, akoby Sinsay bolo moje ďalšie dieťa. Bola som totiž pri zrode nového konceptu, jeho raste, tvorbe a pretváraní každého štandardu a otvorení takmer každej prevádzky. Na to som najviac hrdá, ako mama na svoje dieťa 😊


Je tvoja práca zlúčiteľná s rolou matky?

Nie je to jednoduché a môžem úprimne povedať, že bez podpory môjho manžela by som nedokázala do toho vkladať toľko, koľko do toho vkladám.

Vždy však hovorím, že všetko je možné, ak človek chce a je dostatočne motivovaný. Samozrejme, je to o kompromisoch, takže musíte nájsť správnu rovnováhu.


Čím inšpiruješ a motivuješ svoje tímy?

Moje tímy by to asi vedeli povedať najlepšie, ale verím, že je to mojou vášňou pre prácu a túto značku. Keď som začínala ako RSM, mala som jasnú predstavu, aby ľudia, ktorí budú pracovať v Sinsay na Slovensku, boli ľudia, ktorých táto práca baví a napĺňa. Priala som si, aby každý deň bol pre nich dňom, kedy sa do práce tešia rovnako ako ja, a nie len obyčajným zdrojom príjmu. 

Som presvedčená, že tomu tak je, pretože máme na prevádzkach tých najlepších ľudí, s ktorými som mala možnosť pracovať.


Na záver nám povedz, čo ťa čaká v najbližšom období a aké sú tvoje ambície do budúcna?

Momentálne odchádzam na materskú dovolenku, takže po piatich intenzívnych rokoch si idem oddýchnuť a stráviť nejaký čas s rodinou, na čo sa veľmi teším. Ako sa však poznám, čoskoro sa vrátim. 

Mojou ambíciou do budúcnosti je naďalej sa podieľať na raste značky Sinsay. Osobne by som sa chcela o pár rokov posunúť na pozíciu Regional Sales Director, ale na to mám ešte trochu času 😊


Wow, Dominika, to bol skutočne inšpiratívny rozhovor! Určite môžeme hovoriť za všetkých LPPpeople, keď povieme, že nám budeš nesmierne chýbať, ale zároveň ti zo srdca prajeme toto nádherné obdobie života,
ktoré máš pred sebou 🤍

Ďakujeme ti za všetko čo si pre LPP, špeciálne pre značku
Sinsay, za tie roky urobila.

Si skutočne mamou tejto značky a aj keď budeš už 2 násobnou maminou doma, stále ťa bude čakať to tretie dieťa, tu v LPP.
My sa už teraz tešíme na tvoj návrat!