ELIŠKA: OD TANEČNÝCH TOPÁNOK K ČINKÁM

26.04.2023

Ahoj Eliška, my o tebe vieme, že si vždy plná energie :) Tešíme sa na to, ako nám prezradíš, kde a na čo ju využívaš.

Na úvod nám ale porozprávaj, ako sa zrodila tvoja vášeň pre módu a ambícia pre prácu na pozícií Regionálnej manažérky...

Keď som ako 21-ročná prišla na leto do Dublinu, ani som netušila, že vďaka brigáde, ktorou som si zarábala na štúdium, zistím, že chcem budovať kariéru v oblasti módy a pôsobiť ako manažérka na regionálnej úrovni. Trvalo to 10 rokov, mesiace tvrdej práce, dve zamestnania, dokončenie vysokoškolského štúdia na diaľku a veľa sĺz, aj kvôli vzdialenosti od domova.

Moja "fashion" kariéra začala v Dubline v Írsku, kde som pracovala ako Asistentka predaja pre taliansku značku Sisley. Neskôr som pracovala pre rôzne značky, bežné aj luxusnejšie, ako napríklad Levis, Miss Sixty, Abercrombie & Fitch. Vypracovala som sa na vedúce pozície, ako Manažérka prevádzky pre Denim&Supply by Raplh Lauren a Manažérka oddelenia pre Primark.

Po menšej pauze od módy, som napokon v 31 rokoch získala svoj "DREAM JOB" a odvtedy som v dlhodobom stabilnom vzťahu s LPP a značkou MOHITO. Nebolo to ľahké, ale môj sen sa stal skutočnosťou. Teraz ani nevnímam, že chodím do práce, pretože každý deň v práci trávim so svojou vášňou. Je to jednoduché? Rozhodne nie! Menila by som? Nikdy! A to je pre mňa základ šťastného a úspešného života, pretože práve práca tvorí značnú časť našich životov.

Aké sú tvoje hlavné úlohy na pozícii Regionálnej manažérky? Čo máš na svojej práci najradšej?

Mojou hlavnou úlohou je zabezpečiť hladký chod predajní značky MOHITO a snažiť sa o čo najlepší zážitok pre zákazníkov, od vizuálneho dojmu, príjemného zážitku až po služby zákazníkom. Jednoducho, aby zákazník odchádzal spokojný a rád sa k nám vracal.

Mám na starosti predajne vo viacerých krajinách, samozrejme aj na Slovensku. V minulosti to bolo aj Chorvátsko, Slovinsko a Bosna, ale tie teraz nahradilo Maďarsko, takže často cestujem. 

Samozrejme, milujem prácu s módou a oblečením, bez toho by som sa asi nezaobišla, ale najradšej mám určite prácu s ľuďmi. Som veľmi hrdá na svoj stabilný a prácne vybudovaný tím profesionálov, ktorý sa snažím rozvíjať vo všetkých možných smeroch.

Top 3 mojej práce:

  1. Rozvíjať ľudí a učiť ich nové veci, motivovať ich a podporovať ich kariérny rast
  2. Zlepšovať procesy, zjednodušovať, dosahovať viditeľné výsledky
  3. Vizuál a prácu s produktom

Čomu sa venuješ vo svojom voľnom čase? Čo ťa napĺňa a dobíja?

Vždy som sa venovala nejakému športu. Musím sa priznať, že som mierne závislá od endorfínov a výsledkov tvrdej práce :) Asi 10 rokov som sa venovala tanečnému športu súťažne, hlavne latinskoamerickým tancom. Keď som vycestovala, začala som chodiť do posilňovne, aby som zo seba dostala prebytočnú energiu. Po návrate na Slovensko ma blízky priateľ priviedol na preteky Spartan Race, ktoré vo mne prebudili obrovský záujem o prekonávanie prekážok a lásku k sebe samej. To ma ďalej posunulo ku Crossfitu a nakoniec som sa zamilovala do vzpierania.

Je to veľmi zvláštna cesta, od tanečných topánok k činkám, ale stále vnímam tento šport ako tanec s činkami, navyše si vyžaduje flexibilitu a trpezlivosť, ktoré som si za roky vykonávania športov vybudovala. Vzpieraniu sa venujem aj súťažne (za veteránov :D). Ako ďalší relax a vyčistenie hlavy niekoľkokrát týždenne behám.

Od činiek občas odbehnem aj k vareche, rúre a plechom, pretože rada pečiem. A ak mám ešte trochu voľného času, rada si prečítam knihu alebo pozriem dobrý seriál. Samozrejme rada, asi ako každý, cestujem a spoznávam nové miesta - málokedy v rezorte, radšej behám a objavujem.

Darí sa ti zachovať optimálny Work-life balance? 

Neviem, či sa mi to úplne darí, ale v každom prípade sa o to aktívne usilujem. Okrem práce chodím 2-3x do týždňa tréningy vzpierania a 2-3x behávať. Doma sa snažím udržiavať príjemné prostredie a vytvoriť domov pre seba a partnera. Okrem toho mám okolo seba dôležitých priateľov a rodinu, ktorých vtláčam do každého kúska voľného času, ktorý si nájdem.

Len s absolútnou relaxáciou a odpočinkom mám niekedy problém, pretože ho stále odkladám na poslednú koľaj. Preto sa snažím aktívne regenerovať na dovolenkách alebo s knihou v ruke pred spaním. Zatiaľ mi to takto ide a som spokojná, a keď to prestane?

Nájdem nové výzvy a spôsoby! Ako vždy :)

Čo považuješ za tvoj najväčší úspech v práci, aj v osobnom živote?

V živote je pre mňa najväčším úspechom šťastie a vnútorný pokoj. Okrem toho, že je to môj životný cieľ, je pre mňa dôležité, aby ho malo aj moje okolie.

Takže asi to, že moja práca je pre mňa koníčkom, že dokážem zvládať svoje ostatné záľuby a nájsť si čas na ľudí, ktorých mám rada - to ma robí šťastnou.

V práci to určite je, keď vidím, že ľudia, ktorých som si vybrala, ma prijímajú, môžu vďaka mne rásť a rozvíjať svoju kariéru. Rada vidím vo svojich predajniach spokojných a motivovaných zamestnancov.

Úžasné je, keď mi moje tímy volajú a pýtajú sa ma, kedy ich opäť navštívim. Veď kto dobrovoľne volá šéfku do práce? :) Pre mňa to jednoducho znamená, že moju prítomnosť vnímajú ako pomoc a podporu, a to ma hreje pri srdci najviac.

Čím vynikáš a zároveň inšpiruješ svoje tímy?

Pravdepodobne veľmi silnou vôľou, tvrdou prácou, vnútornou motiváciou a vášňou. Nikdy sa nevzdávam a vždy idem za svojím cieľom. Mám rada výzvy, a to nielen v práci, ale aj v živote. Vždy sa snažím byť v prvej línii so svojimi tímami a kolegami a vždy komunikujem úprimne a otvorene. Navyše mám extrémne veľa energie, ktorá vraj hraničí s hyperaktivitou :)

Na fotografii: Eliška so svojím tímom manažérok prevádzok počas teambuildingu :)

Aké sú tvoje ambície do budúcna? Next stop?! 

Robiť to, čo mi ide najviac, a naďalej meniť veci k lepšiemu. Ak sa mi v kariére podarí postúpiť na vyššiu pozíciu, bude to bonus :)

Eliška, ďakujeme ti za príjemný rozhovor. Tvoj pozitívny "CAN-DO" prístup a energickosť, ktorú využívaš tým správnym smerom, môžu byť inšpiráciou pre každého z nás. 

Značke MOHITO sa na Slovensku veľmi darí, a to aj vďaka TEBE a tvojim skvelým TÍMOM. Vážime si, že svoju vzácnu energiu venuješ práve LPP a prajeme ti, aby si aj naďalej bola taká silná, zdravá a vždy usmiata :)